sobota, 11 stycznia 2014

×IO sposobów na naukę×

Hej! Więc dzisiaj post do, którego zbierałam się naprawdę bardzo długo, ale wreszcie jest •

 1. LEKTURY :
- Wszyscy dobrze wiemy, że lektury nie są najprzyjemniejsze. Natomiast ja ostatnio przekonałam się do nich! Jak? Otóż zwykłe lektury z biblioteki są nudne... Musisz na nie uważać, często na samym końcu zostają te najdłuższe i najbardziej poniszczone. Więc ja, od tej lektury kupuję sb 'Lektury z opracowaniem'. Nie są one drogie, ponieważ moja w Koronie kosztowała 8.50 (z BRYKA). Później wystarczy tylko usiąść na łóżku czy kanapie z kubkiem ciepłego kakała lub herbatki i ciastkiem i czytanie lektury to czysta przyjemność!

2. SŁÓWKA Z JĘZYKÓW OBCYCH, ORTOGRAFIA :
- Bierzemy małe karteczki i po jednej stronie piszemy słówko w języku polskim a po drugiej stronie słówko w języku obcym. Później wystarczy jedynie spojrzeć na słówko po polsku, powiedzieć je a następnie sprawdzić.

3.NOTATKI, WAŻNE INFORMACJE :
- Warto założyć sb jakiś zeszyt, w którym zapisywać będziemy ważne informacje z lekcji, notatki itp. Aby lepiej utrwalić dany materiał piszemy go na kolorowo, można robić również skojarzeniowe obrazki, wymyślać historyjki, wierszyki, piosenki czy rymowanki.

4.WARUNKI, SAMOPOCZUCIE :
- Cisza, to chyba oczywiste. Ja uwielbiam uczyć się, gdy mam pod ręką coś ciepłego do picia, ciepłe skarpetki oraz kocyk. Przed nauką wywietrz swój pokój, świeże powietrze jest o wiele lepsze! Co 15 min rób sb krótkie przerwy 5-10 min. Warto jest też wyjść na krótki spacer np. z psem! Kolejną ważną rzeczą jest porządek, miejsce w którym się uczysz powinno być czyste. I równie ważne - samopoczucie. Naukę warto zacząć kilka dni wcześniej, aby móc wybrać dzień w który najlepiej się czujemy.

5. PŁYTY DOŁĄCZONE DO PODRĘCZNIKA :
- Jeżeli masz o podręcznika załączoną płytę korzystaj z niej! Naprawdę pomaga, rób ćwiczenia i gry, które są zawarte na płycie.

6.SEN :
- Sen jest naprawdę bardzo ważny! W związku z tym mając do szkoły na ósmą (ja wstaję o godzinie 6;00 a z domu wychodzę o 7;00) kładź się spać o 22. Na początku nie jest łatwo się przyzwyczaić, ale z czasem to przyjdzie samo.

7.STRESZCZANIE NOTATEK :
- Jak już mówiłam notatki. Stosuj przy tym mnóstwo kolorów i podkreśleń. Możesz również na samoprzylepnych karteczkach pisać ważne daty lub informacje i naklejać je na szafę, łóżko itp.

8.SEGREGATOR : 
- Wart też jest założyć sobie segregator (zamiast zeszytu). Przepisuj tam najważniejsze informacje, rób obrazki. Warto podzielić sobie segregator na Historię, Przyrodę itd. Dzięki temu unikniemy również uczenia się z miliona zeszytów. 

9. UWAŻAJ NA LEKCJACH :
- Wiem, że to nie łatwe, ale zdecydowanie uprościsz sobie naukę! Zamiast w domu przerabiać materiał samemu słuchaj nauczyciela a na pewno będzie Ci łatwiej!

10. MOTYWACJA : 
- Lepszy wynik z testu, lepsza ocena końcowa! Pomyśl również o tym, jacy dumni będą z Ciebie rodzice! Lepsze oceny na koniec roku, to czerwony pasek, stypendium (przynajmniej u nas w szkole) oraz lepsza przyszłość. 

 Wiem, że sporo tego, ale naprawdę się opłaca. Buziaczki, pa :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz